Kuidas kasutada greibiseemne ekstrakti?

Greibiseemne ekstrakt (GSE) on antioksüdant, antimikroobsete omadustega ning rikas vitamiinide (C & E) ja bioflavonoidide poolest, mis aitavad parandada keharakke. Alates 1970-ndatest on hakatud GSE-d laialdaselt kasutama nii arstide kui ka tavainimeste poolt just erinevate infektsioonide vastu. 1990. aastal teadlaste uurimus näitas, et GSE toimib samaväärselt või isegi paremini kui 30 antibiootikumi ja 18 fungitsiidi.

Greibiseemne ekstrakti on edukalt kasutatud järgmiste vaevuste korral: seedetrakti häired, külmetus ja gripp, kurguvalu, strep kõri, sinus infektsioon, parasiidid, kõrva- ja neelupõletik, nahainfektsioonid, candida pärmseene infektsioon, kusepõie infektsioon, kõhulahtisus ja düsenteeria, probleemsed igemed.

Arvatakse, et GSE aitab ka seagripi korral. Otsene seos on küll tõestamata, kuid igal juhul tugevdab ta meie immuunsüsteemi ning aitab võidelda erinevate viirustega, olgu see siis seagripp või mingi muu gripivorm. Oluline on ka see, et GSE pH on hästi madal, 2.0. Tarbides greibiseemne ekstrakti vähendad keha happelist keskkonda ning näiteks vähkkasvaja ja paljud teised haigused ei suuda eksisteerida aluselises keskkonnas. Terve inimese pH tase on 7.4.

Kasutamisel alati lahjendada! Soovituslik kasutada 5 kuni 15 tilka ekstrakti segatuna umbes 150 ml vee või mahlaga, 2 kuni 5 korda päevas. Alla 10-aastatele lastele 1 kuni 6 tilka 150 ml mahlaga, 2 kuni 3 korda päevas. 

Suu loputamiseks tervemate igemete ja värske hingeõhu saamiseks lahjenda 3 tilka ekstrakti umbes 60 ml või rohkema veega. Loputa intensiivselt väikese koguse veega 10 sekundit või rohkem, 1 kuni 2 korda päevas.

Kurgu kuristamiseks lahjenda 3 tilka ekstrakti umbes 90 ml  vees. Kurista mitu korda ning kasuta nii tihti kui tekib vajadus.

Kõrva loputamiseks sega põhjalikult 3 kuni 6 tilka ekstrakti umbes 30 ml glütseriini või alkoholiga. Tilguta 1-2 tilka seda segu probleemsesse kõrva 1 kuni 2 korda päeval. Kasuta nii tihti kui vaja.

Nina loputamiseks sega 1 tilk ekstrakti 60 ml veega. Kalluta pea taha ning tilguta mõlemasse ninasõõrmesse pipetitäis segu. Kalluta pea ette ning kummardu nii, et pea jääb alaspidi ja segu valguks hingamisteedesse. Aja end sirgeks, tavalisse püstiasendisse ning lase segul ninast välja voolata. Kogu selle protseduuri vältel ära hinga nina kaudu.

 Intiimpiirkonna pesuks sega 5-10 tilka ekstrakti 180 kuni 240 ml veega. Pese sellega üks kord päevas nädal aega.     

Kosmeetikatoodete säilivuse pikendamiseks kasuta 0,2 kuni 1 % ekstrakti või 2%, kui soovite teha antibakteriaalset kreemi, salvi või seepi. Kasutatava ekstrakti kogus sõltub eelkõige toote koostisest ning õige kogus kujuneb välja toote testimisel.

Näonaha puhastamiseks loputa või niisuta nägu veega (sobib nii külma kui ka sooja veega). Tilguta 1-2 tilka ekstrakti veel veest niisketele kätele ning hõõru ringjate liigutustega nahale. Loputa hoolikalt ning tupsuta kuivaks. Peale seda protseduuri võib tunda nahal surinat, mis on tingitud greibiseemne ekstrakti sügavpuhastavatest omadustest. Väldi silma sattumist!

Naha loputamiseks (väga väikese nahaärrituse korral) lahjenda umbes 1-2 tilka ekstrakti 1 spl veega. Kanna see segu naha ärritunud kohale 2 korda päevas. Kui nahaärritus jääb kestma, lõpeta antud protseduur koheselt ning abi saamiseks pöördu spetsialisti poole.

Küünehoolduseks lahjenda 1-3 tilka ekstrakti 1 spl veega. Kanna antud segu küüntele, alates küünenahast kuni küünealusteni. Või leota selles sõrmeotsi 2 korda päevas.

Peanaha hoolduseks lisa 2-3 tilka ekstrakti iga pesu korral šampooni sisse. Hõõru peanahale ning hoia vähemalt 2 minutit. Loputa hoolikalt ning väldi silma sattumist. Võib kasutada ka ilma šampoonita, kandes ekstrakti niiskete kätega märjale peanahale.

Hambaharja puhastamiseks tilguta klaasitäiele veele 2-4 tilka ekstrakti ning leota hambaharja selles. Enne kasutamist kindlasti loputada. Korda iga 2-3 päeva tagant.      

 Juurviljade pesuks lisa 20 tilka ekstrakti külma vett täis kraanikaussi. Leota kergelt selles juurvilju või puuvilju. Võib lisada ka 20 tilka ekstrakti 1 l veega täidetud pihustiga pudelisse, loksutada korralikult ning pihustada seda puu- või juurviljadele. Lõpetuseks puu- ja juurviljad loputada. 

Toidunõude puhastamiseks lisa 10-20 tilka ekstrakti kraanikausis nõudepesuvette või loputusvette. Võib lisada ka nõudepesumasinasse.

Lõikelaua puhastamiseks lisa 5-10 tilka ekstrakti lõikelauale ning hõõru korralikult laiali märja käsna või riidest lapiga. Hoia vähemalt 30 minutit ning loputa korralikult.

Universaalse puhastaja saamiseks lisa 15-30 tilka ekstrakti 1 liitrisesse puhastusaine või veega täidetud pumbaga pudelisse. Võib kasutada kõigil tasapindadel.

Antud artiklis toodud nõuanded ei ole mõeldud asendama arsti konsultatsiooni ega ravi. Enne ükskõik millise alternatiivmeditsiinilise meetodi rakendamist on soovitatav pöörduda oma perearsti poole. Me ei vastuta meditsiiniliste tagajärgede eest, mis võivad ilmneda antud artiklis pakutud kasutusvõimaluste rakendamisel.

This entry was posted in Nahahooldus. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s