Tõde pesupesemisvahenditest ja nende mõjust ekseemile

bucato

Teadlased on uurinud ekseemi aastaid, leidmata sellele kindlat ravi. Mida me teame ekseemist? Teame, et see on nahahaigus. Inimese nahk sügeleb kuniks tekivad punetavad ja ketendavad laigud, mis omakorda võivad bakteriaalse infektsiooni tõttu muutuda kollakaks. See ei kandu kokkupuutel inimeselt inimesele, kuid antud probleemiga inimesed on altimad teistele viirustele, kuna nende nahk toimib kui lahtine haav.

Ekseemi põhjused. Inimesel võib kujuneda ekseem keskkonna ärritustest. Veebileht Eczema.ms selgitab, et need ärritused on tingitud parfüümidest, värvainetest ning kemikaalidest pesupesemisvahendites, seepides, puhastusvahendites ja paljudes teistes toodetes, mida me tarbime igapäevaselt. Inimesed, kel on ekseem, peavad kasutama välistamisprotsessi, et teada saada mis toodetega nad ekseemi ägenemisel kokku puutusid. Paljud inimesed alustavad seebi ja šampooni vahetamisega, aga ka lõhnatu pesupesemisvahendi kasutamisega. See on suurepärane esimene samm, kuna nahk on alati kontaktis riietega ning peaaegu kõik kasutavad igapäevaselt seepi.

Ekseem ja pesupesemisvahend. Pesupesemisvahendid sisaldavad toimimiseks erinevaid kemikaale. Üks kemikaal on plekkide eemaldamiseks, teine mustuse jaoks, kolmas hoiab kanga ilusa. Seega pole ime, kui mõni inimene võib olla allergiline mõnele keemilisele ühendile, mida sageli saadakse sünteetilistest allikatest. Pesuvahendeid tootvad ettevõtted pole seadusega kohustatud testima allergilisi reaktsioone enne toodete turule viimist ning ei pea ka avaldama oma koostisaineid toodete siltidel. Õnneks enamik inimesi ei ole allergilised nendele kemikaalidele. Paraku ekseemi põdejatele on need kemikaalid nagu õudusunenägu. Kõige lihtsam variant on vahetada see pesupesemisvahend hüpoallergeense vastu välja.

Pesupesemisvahend ekseemi korral. Kui te arvate, et pesupesemisvahend võib põhjustada ekseemi, siis siin on mõned näpunäited mida meeles pidada. Esiteks, vastavalt raamatu “Are Your Clean Clothes Drying Your Skin?” autorile Mary Suszynski-le, peab pesupesemisvahend olema lõhnatu, värvainetevaba ja hüpoallergeenne. Teiseks tuleks hoolitseda selle eest, et ei kasutataks pesu pesemisel liiga palju seepi. Pesu pesemisel on väga oluline kasutada loputustsüklit, mõnikord isegi kaks korda, et proovida eemaldada võimalikult palju pesuainete jääki. Käsitsi pesemisel pöörata erilist tähelepanu loputamisele. Uued riided tuleks alati enne kandmist ära pesta.

Lapsed ja ekseem. Emade ja isade jaoks, kelle lapsel on ekseem ja kes veel ei räägi, on see ootamatu õppeperiood.  Täiskasvanute jaoks on lahenduse leidmiseks kõige parem katse-eksituse meetod. Veel üks trikk, mida soovitab oma veebilehel Itchybaby Andrea Shell, on segada pehmendav ja hüpoallergeenne kehapiim sooja veega. Seda segu võib seejärel hõõruda lapse riietesse  peaaegu nagu pesupehmendajat ning lasta kuivada, mille tulemuseks on pehmemad riided. Andrea sõnul on see trikk töötanud väga hästi aidates leevendada ta lapse ekseemi.

Kuigi ekseem ei ole eluohtlik, võib see olla väga tüütu. Õnneks saab kasutada erinevaid koduseid võtteid nagu eespool kirjeldatud kui ka arsti poolt ettenähtud ravi, mis aitab leevendada antud probleemi.

Omalt poolt tahaksime lisada, et eelistada tuleks siiski võimalikult looduslikku ravi. Enamus arste kirjutab liigagi kergekäeliselt välja erinevaid hormoonsalve nahaprobleemide leevenduseks, kuid pikemas perspektiivis võivad need halvasti mõjuda meie siseorganitele.

Attitude pesupesemisvahendid on kõik hüpoallergeensed, värvainete ja sünteetiliste lõhnade vabad. Valikus on nii lõhnatud tooted kui ka erinevate eeterlike õlide segudega lõhnastatud pesupesemisvahendid. Koostisosad on saadud looduslikest allikatest ning nende toodete tootmine on CO2 neutraalne. Kõik Attitude tooted on vegan tooted ja EcoLogoga sertifitseeritud.

Allikad:

Eczema.ms. 26 Mar. 2015.
Suszynski, Mary. “Are Your Clean Clothes Drying Your                                                       Everyday Health.7 Mar. 2015. Web. 26 Mar. 2015.

Tõlgitud eesti keelde Attitude blogist: http://blog.attitudeliving.com/the-truth-about-laundry-detergents-and-their-impact-on-eczema/

 

This entry was posted in Attitude. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s