ATTITUDE: OLEME UHKED, ET PAKUME VEGAN TOOTEID

020-article-vegan-1080x720

Otsides sõnale vegan tähendust, mõtleme sageli toidust.  Mõnikord aetakse sõna vegan segamini taimetoitlusega. Veganism pole aga mitte ainult loomse toidu välistamine toitumisel, vaid ka selliste toodete, mille koostisosad on loomset päritolu, mitteostmine ja mittekasutamine. Näiteks taimetoitlased võivad süüa juustu (piim saadakse küll loomalt, kuid see ei ole loom ise), kuid veganid mitte. Veganite filosoofia kohaselt ei tohi kasutada loomi ega loomseid koostisaineid.

Veganism võib olla üsna üheselt mõistetav toitumise ja toidu puhul. Mida see aga tähendab majapidamistoodete ja hügieenitoodete korral? Vegan tooteks nimetatud toode peab olema selline, et selle tootmise ühelgi etapil pole kasutatud loomseid derivaate või koostisaineid.

Paljud tarbijad ei tea, et tooted, mida me regulaarselt kodus kasutame,  on kas loomsed või sisaldavad loomseid kõrvalsaadusi. Näiteks väga levinud loomne derivaat on glütseriin või glütserool. Loomset päritolu glütseriin on valmistatud looma rasvast ning seda ainet võib leida seepides ja seebitoodetes. Taimne glütseriin seevastu tugineb rasvadel, mida saadakse kookos- või palmiõlist.

Teisteks loomset päritolu derivaatideks on näiteks albumiin (tavaliselt saadakse munavalgest), mida kasutatakse kosmeetikatoodetes kalgendina; lanoliini (lamba villast) kasutatakse populaarse pehmendava ainena ning vahataoline tahke materjal – steariinhape (valmistatakse mitmete erinevate loomade rasvast). Tervikliku nimekirja loomsetest koostisainetest võib leida PETA kodulehelt. Neid aineid võib leida alates šampoonist raseerimiskreemini, huulepulgast hambapastani ning pesuainest kandekottideni.

ATTITUDE pühendub vegan toodetele

Julmusevaba testimise pooldajana usub ATTITUDE, et vältides ka koostisaineid, mis kasutavad ära või kahjustavad loomi, teeb neist 100% vegan ettevõtte. ATTITUDE soovib tervist ja ohutust mitte ainult meie lastele, vaid ka meie loomadele, kes moodustavad sama tähtsa osa meie perekonnast ja keskkonnast.

Koostisainete hindamisel uurime hoolikalt kirjandust ning teaduslikke uuringuid, et tagada igasuguse loomse saaduse puudumine, seda isegi väikestes kogustes. Kahtluse tekkimisel väldime antud koostisainet. Selle tulemusena on ATTITUDE toodete kõik koostisosad puhtalt taimsed või mineraalset päritolu.

ATTITUDE alati teavitab oma tarnijaid oma firmapoliitikast ning nõuab neilt sertifikaati garanteerimaks, et kõik koostisosad on täiesti vabad loomsetest derivaatidest. Seetõttu on võimalik toota tooteid, mis pole ainult jätkusuutlikud, vaid ka “muretud” selle sõna otseses mõttes.

Üks oluline aspekt kindlustundeks, et kust tooted pärit on ja kuidas neid tehakse, on hoolikalt lugeda etikette ning koguda nii palju teadmisi kui võimalik. Sel põhjusel ATTITUDE pooldab kogu info ja kõigi koostisainete avalikustamist toote etiketil.

ATTITUDE on tunnustatud PETA poolt kui vegan ja julmusevaba ettevõte.

Oleme uhked, et anname oma klientidele meelerahu mitte ainult meie toodete kvaliteedi osas, vaid ka meie uskumuse inimeste, loomade ja looduse heaolusse. Järgmine kord, kui silitate oma koera pead, kaisutate kassipoega või vaatate kevadel hanekarja naasmist koju, teadke, et armastame loomi samapalju kui teie ning töötame selle nimel, et neid kaitsta.

Tõlgitud eesti keelde Attitude blogist: http://blog.attitudeliving.com/attitude-proud-to-offer-vegan-products/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

This entry was posted in Muud teemad. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s